Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... drepturi cf.ccm
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

drepturi cf.ccm

In contractul colectiv de munca in vigoare este prevazut ca toti salariatii sa primeasca prime de concedii sau vouchere de vacanta in cuantum de un salariu de baza. Intrucat CCM expira in curand, conducerea societatii propune ca prima sau voucherele de vacanta sa se mareasca, mai exact sa se dea in cuantum de 2 salarii de baza numai pt.anumite categorii de salariati. Este posibila o astfel de modificare?
Este posibila o astfel de modificare care poate intra in vigoare pana la data expirarii duratei c.c.m. sau sa fie mentionata in noul c.c.m.