Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... curs de calificare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

curs de calificare

Buna ziua va rog lamuritima si pe mine cu o intrebare. Daca fac un curs de calificare la Fortele de Munca care este valabilitatea lui. Am mai intrebat si unii spun ca este pe viata valabil. multumesc anticipat.
Intr-adevar, calificarea respectiva are o durata nelimitata.
Dar din cate am auzit daca nu profesezi in domeniu va trebui cand te angajezi in acel domeniu sa mai faci un curs. Este adevarat ?...
Nu este adevarat ce ati auzit.
Ne puteți spune despre ce curs/ calificare este vorba? Poate meseria respectivă presupune autorizări/ avize periodice.
Va multumesc penru raspunsuri m-am linistit cu ele.