Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de odihna

Buna ziua. Salariatul care lucreaza in schimburi , respectiv 12 cu 24, cum efectueaza concediul de odihna?
Va efectua CO conform programarii . Codul Muncii nu face distinctie cu privire la modul de efectuare a C.O. in functie de timpul de munca.
Va efectua concediu conform programarii, dar e vorba de zile lucratoare, el lucreaza in sambata si duminca , deci concediu il acord doar in zilele lucratoare ?
.
Intr-adevar, il va aefectua in zilele lucratoare.
Multumesc frumos.