avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 304 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de odihna

Buna ziua. Salariatul care lucreaza in schimburi , respectiv 12 cu 24, cum efectueaza concediul de odihna?
Cel mai recent răspuns: dan197 , utilizator 16:13, 22 Octombrie 2015
Va efectua CO conform programarii . Codul Muncii nu face distinctie cu privire la modul de efectuare a C.O. in functie de timpul de munca.
Va efectua concediu conform programarii, dar e vorba de zile lucratoare, el lucreaza in sambata si duminca , deci concediu il acord doar in zilele lucratoare ?
.
Intr-adevar, il va aefectua in zilele lucratoare.
Multumesc frumos.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Durata si perioada concediului de odihna 666ate 666ate Buna,as dori raspuns la:1) Cum se calculeaza zilele de c.o. pe luna/an,avand in vedere ca am vechime totala in domeniu cam 25 de ani,dar lucrez aici din 13. ... (vezi toată discuția)
Concediul de odihna retierika retierika Are dreptul un salariat angajat in luna iulie 2013,să beneficieze de concediu de odihnă , până în decembrie 2013 ? E adevărat că trebuie să ai 11 ... (vezi toată discuția)
Munca in regim 12/24 loredana080380 loredana080380 As avea o intrebare cu referire la munca in regim 12/24. Am preluat o firma la care am facut angajari in program 12/24, 21 zile de concediu de odihna. 1. ... (vezi toată discuția)