Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Expirare CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Expirare CIM

dacă expiră CIM ,până se semnează un nou CIM cum vor fi plătiți salariații ?
Daca data expirarii c.i.m. coincide cu data de cand se incepe activitatea in baza noului c.i.m., atunci vor fi platiti la salariul mentionat in noul c.i.m.
poi eu întreb dacă nu corespund acete date ,adică să zicem că expiră în 01 01 2015(ipotetic) și se semnează noul CIM în 01 03 2015 ,în aceste două luni cum sunt plătiți salariații ?
In acest caz, nu au cum sa fie platiti decat la negru.
nu rămâne valabil vechiul contract ?
Nu are cum sa ramana valabil vechiul c.i.m. Acesta inceteaza de drept la data expirarii perioadei pentru care a fost incheiat.