Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Este nevoie de alte autorizatii ?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Este nevoie de alte autorizatii ?

Buna ziua!

O persoana se inregistreaza ca PFA pe norma de venit cu CAEN = 4799 (Servicii de vanzare ziare, reviste si carti - Comerţ cu amanuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor)

In acest caz, pentru a isi desfasura activitatea (vanzare door-to-door; vanzari directe pe strada) mai are nevoie de alte autorizatii sau de alte aprobari? de ce fel si de unde se obtin?

Va multumesc!
Fane988, utilizator