avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 255 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna ziua. Sotul meu se află în executarea unei pedepse de 20 de ani inchisoare din 2001. Ieri am primit o instiintare de la anaf ca il executa silit pt ovsuma de 1400 ron reprezentand cheltuieli judiciare din anii 2010 si 2011. Ce pot sa fac in acest caz? Va multumesc iulia bran
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 06:05, 29 Octombrie 2015
nimic. ori platiti dvs suma, ori il executa silit, daca are ce..Daca aveti bunuri de valoare in comun, as plati.
Ultima modificare: Joi, 29 Octombrie 2015
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita anaf Muzungu Muzungu Buna ziua. tocmai am primit o somatie de la ANAF insotita de un titlu executoriu de la administratia financiara locala prin care mi se pune in vedere sa achit ... (vezi toată discuția)
Amenda administrativa ! stefanu stefanu Am primit o amenda administrativa de 100 ron si 30 de ron cheltuieli de judecata . Daca nu o sa platesc in 15 de zile ce o sa se intample ? (vezi toată discuția)
Inchisoare pentru neplata cheltuielilor judiciare? aurelius67 aurelius67 Am si eu niste intrebari intr-o problema daca ma poate ajuta cineva... Am fost condamnat la 3 ani inchisoare pentru infractiunea de fals de moneda. Am fost ... (vezi toată discuția)