Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Concedii medicale
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Concedii medicale

Buna ziua,am un salariat care pentru luna octombrie are trei concedii medicale, primul in perioada 06-09.2015 cod diagnostic 689 medic familie si este initial,al doilea ptr. perioada 14-26.10.2015 cod diagnostic 687 internare in spital si care este tot initial iar al treilea ptr perioada 27-30.10.2015 cod diagnostic 500 eliberat de medicul de famile care este tot initial , cum se calculeaza pentru a le putea plati?
Va multumesc.
Cele 3 certificate vor avea aceeasi medie zilnica, calculata prin raportarea veniturilor brute realizate in cele 6 luni anterioare (aprilie-septembrie) la totalul zilelor lucratoare din cele 6 luni in care a lucrat sau a avut CM (zilele lucratoare din luna, fara concedii fara plata, absente nemotivate).