Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cai de atac extraordinare, dupa contestatia in anulare ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cai de atac extraordinare, dupa contestatia in anulare la curtea de apel?

Nu sunt multumit de respingerea contestatiei in anulare de curtea de apel.Unde pot ataca la contencios adtiv si fiscal obligarea mea de a achita cass-ul?
Mai puteti utiliza calea de atac extraordinara a revizuirii conform art.509-513 NCPC.
Conform art.510(1) NCPC"Cererea de revizuire se indreapta la instanta care a pronuntat hotararea a carei revizuire se cere."