avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 142 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cai de atac extraordinare, dupa contestatia in anulare ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cai de atac extraordinare, dupa contestatia in anulare la curtea de apel?

Nu sunt multumit de respingerea contestatiei in anulare de curtea de apel.Unde pot ataca la contencios adtiv si fiscal obligarea mea de a achita cass-ul?
Cel mai recent răspuns: DAN POPESCU , Avocat 12:49, 3 Noiembrie 2015
Mai puteti utiliza calea de atac extraordinara a revizuirii conform art.509-513 NCPC.
Conform art.510(1) NCPC"Cererea de revizuire se indreapta la instanta care a pronuntat hotararea a carei revizuire se cere."

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cale de atac impotriva hotararii litigii_munca litigii_munca As dori sa stiu care sunt caile de atac la hotararea pronuntata in cererea de apel formulata in cazul unui litigiu de munca. In ce articole legislative se ... (vezi toată discuția)
Cale de atac extraordinara dxt_morgan dxt_morgan Buna ziua, doresc sa mi ziceti va rog, ce cale de atac mai pot folosi in urm situatie ? Am pierdut custodia minorului, in cauza judecata la judecatorie, ... (vezi toată discuția)
Putere de lucru judecat caradis caradis Buna ziua. Pot depune cerere de Recurs in interesul legii daca abia dupa un an si jumatatate am observat ca doua decizii ale aceleasi instante sunt contrare ... (vezi toată discuția)