avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 206 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bilete la ordin fara acoperire
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bilete la ordin fara acoperire

Buna ziua,

O societate a emis catre mai multe alte societati bilete la ordin fara acoperire si ulterior a intrat in insolventa (urmeaza falimentul)
Exista posibilitatea ca firmele pagubite sa forteze recuperarea sumelor facand plangere penala impotriva persoanelor care au emis biletele?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: numaiu , utilizator 18:39, 30 Octombrie 2015
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Este suficient sa depun doar biletele la ordin? glo glo O societate privata a vindut produse.A emis facturi. Cumparatorul a emis de valaorea acestor facturi bilete la ordin. O parte au fost refuzate la ... (vezi toată discuția)
Bună ziua am cumpărat un apartament anul trecut și l-am achitat ... AnnaMm AnnaMm Bună ziua Am cumpărat un apartament anul trecut și l-am achitat integral. Pana în acest moment firma nu a construit nimic. Din luna februarie a întrat ... (vezi toată discuția)
Drept civil total3r total3r am imprumutat un bun prieten cu o suma de bani care a zis ca ii foloseste in societate pt care mia dat un bilet la ordin scadent la 30 zile moment in care na ... (vezi toată discuția)