Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bilete la ordin fara acoperire
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bilete la ordin fara acoperire

Buna ziua,

O societate a emis catre mai multe alte societati bilete la ordin fara acoperire si ulterior a intrat in insolventa (urmeaza falimentul)
Exista posibilitatea ca firmele pagubite sa forteze recuperarea sumelor facand plangere penala impotriva persoanelor care au emis biletele?

Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~