Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... termen recurs
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

termen recurs

In cat timp trebuie facut recurs in cazul unei hotarari de perimare si in cat timp trebuie motivat recursul?
Multumesc.
In termen de 5 zile de la pronuntare.
Dar daca nu ai fost prezent la pronuntare si nu cunosti motivul pentru care s-a perimat cererea, cum poti motiva recursul inainte de a ti se comunica hotararea?