Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... rezolutiune contract
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

rezolutiune contract

Buna ziua am o intrebare si eu, am deschis un proces pentru rezolutiunea unui contract de vanzare cumparare ,mentionez ca detin 2 hot. judecatoresca definitiva si irevocabila pe o suprafata de teren obtinuta in 2004,2008 ,procesul lam deschis pentru a castiga terenl care mi-sa vandut unor SC.,mi-a venit sa platesc o taxa de timbru de 3605 lei,nu prin actiunea pe care am dpuso nu am cerut despagubiri banesti sau sa imi plateasca chirie pe teren decat sa se anuleze contractul de vanzare cmparare ,intrebarea este :trebuie platita taxa de timbru ? la actiuna pe carea am depuso in istanta daca da ce terbuie sa fac,va multmesc.
Da, trebuie sa achitati taxa judiciara, altfel vi se va anula cererea de chemare in judecata. Taxa se achita la Directia de taxe si impozite din localitatea de domiciliu