avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 752 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Anulare interdictie de instrainare a locuintei
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Anulare interdictie de instrainare a locuintei

Am cumparat o locuinta in 1997 ,prin legea 112/1995.
Am achitat integral ,dar n am solicitat anularea de instrainare cand s au implinit 10 ani.
Ce trebuie sa fac ,ce acte sau cerere trebuie sa intocmesc si unde sa merg??
Sunt din Bucuresti.
Multumesc anticipat.
La Cartea funciara veti solicita radiereadin Cartea funciara a interdictiei de instrainare pe motiv ca s-a implinit termenul de 10 ani .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare casa legea 112 gabytza07 gabytza07 buna ziua. as dori sa stiu care sunt pasii care trebuiesc facuti pentru a vinde o casa cu fosta lege 112, in cazul in care mai sunt rate de platit la primarie, ... (vezi toată discuția)
Mai e garantata proprietatea? nelux nelux Poate ca problema mea are o tenta de contencios administrativ dar fiind in principal vorba de proprietate va rog sa ma lamuriti si pe mine in speta ce ... (vezi toată discuția)
Se poate executa silit imobil cu legea 112/1995 ? horobelv horobelv Acum 4 ani , am facut o intelegere cu precontract de vanzare cumparare asupra unei locuinte . Vanzatorul si-a primit banii in prezenta notarului, dar notarul ... (vezi toată discuția)