Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... studii superioare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

studii superioare

lucrez in sistemul bugetar si in prezent sunt incadrata ca adm fin studii medii. In martie 2015 am adus diploma de licenta la serv personal si am solicitat sefei mele sa-mi scoata postul la concurs. Din luna martie si pana acum nu am reusit sa sustin examenul pentru a fii incadrata conform pregatarii (adica studii superioare) deoarece sefa mea refuza invocand tot felul de motive aberante. In conditiile aceste eu ce trebuie sa fac pentru a o determina sa accepte sa scoata acest post la concurs?
O varianta ar fi sa vorbiti cu conducatorul institutiei despre aceasta situatie.