avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 682 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Plata cash valuta pe teritoriul Germaniei -achizitie ...
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Plata cash valuta pe teritoriul Germaniei -achizitie intracomunitara?

O societate comerciala achizitioneaza un bun din Germania in val de 17400 euro.
Plateste prin transfer bancar 13400 euro si 4000 cash.
Este corect avand in vedere reglementarile Legii privind limitarea plăţilor în numerar nr. 70/2015.
Multumesc .

Alte discuții în legătură

Plafon plati externe cash adriana 61 adriana 61 Societate comerciala achizitioneaza piese schimb din Olanda.Facturile au valori cuprinse intre 1.200 - 2.000 euro, facturile fiind achitate cash. Este permis ... (vezi toată discuția)
Aplicare legea 70/2015 - plata fragmentata OzanaGrl OzanaGrl Buna ziua, Am o nelamurire privind legea 70/2015 daca ma puteti ajuta. Doresc sa cumpar o casa in valoare de 382.500 Ron prin banca Asta presupune un ... (vezi toată discuția)
Sunt pe cale să cumpăr un apartament care costă 29.000 de euro, iar vânzătorul vrea banii cash. este legală pretenția lui? manutmu manutmu Sunt pe cale sa cumpar un apartament (29 mii euro) insa vanzatorul vrea toti banii cash in EURO. Eu am toti banii in contul meu bancar in RON. E legal sa dau ... (vezi toată discuția)