avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 249 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... ajutor social
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

ajutor social

buna seara as dori sa stiu daca unul membru al unei famili realizeaza venit si unul nu cel fara venit poate beneficia de ajutor social?
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 18:40, 18 Noiembrie 2015
1. Cititi pe:
[ link extern ]

2. Ce scrie acolo este valabil pentru toate primariile din tara.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutor social Raoulemilian Raoulemilian Buna ziua. Bunica mea este in varsta de 65 de ani, are 4 ani in campul muncii si acum nu are nici un venit. Are barbat si un fiu. Nimeni din familie nu ... (vezi toată discuția)
Referitor ajutor social sau orice alta forma de ajutor CiuciudauMarinela CiuciudauMarinela Buna seara, Am urmatorul caz: parintii mei, in varsta de 59 de ani nu au niciun venit (salar,pensie,somaj,ajutoare sociale,etc), iar tatal meu mai are 2 ani ... (vezi toată discuția)
Ajutor social lili_soaca lili_soaca Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti daca pot beneficia de ajutor social si de ajutorul pentru sustinerea familie? Mentionez ca pina in luna decembrie am ... (vezi toată discuția)