Forum Discuţii juridice Executare silită leasing
Discuție deschisă în Executare silită

leasing

Buna ziua,
Am avut un contract de leasing financiar (pe firma) pentru achizitionarea unui autoturism, am platit o parte din rate, intre timp aceasta mi s-a luat si vandut si, am mai ramas cu o suma de plata (neacoperita). Pe parcurs, mi s-au trimis multe somatii de plata valorice (mai multe decat sunt stipulate in contract), sume la care mi s-au aplicat multe penalitati.
Va rog mult sa-mi spuneti daca e corect sa platesc aceste penalitati si restul datoriilor neacoperite prin vanzarea autoturismului.
Voi depune contestatie la tribunal dar vreau sa stiu punctul dstra de vedere (baza legala).
Va multumesc.
marmih, utilizator