Forum Discuţii juridice Achiziţii publice SEAP si COMERTUL ELECTRONIC
Discuție deschisă în Achiziţii publice

SEAP si COMERTUL ELECTRONIC

Avand in vedere faptul ca transmiterea documentelor prin SEAP se face in forma electronica, atat de catre autoritatea contractanta, cat si de catre ofertant, ma intreb daca in aceasta situatie le sunt aplicabile prevederile legale referitoare la semnatura electronica, la comertul electronic etc.
Exista vreo conditie de forma si validitate pe care trebuie sa o indeplineasca un document transmis prin intermediul faxului
? Dar pentru cel trensmis prin e-mail?
Da, sa fie inregistrate si confirmate primirea lor.