Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cumparare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cumparare teren

am cumparat un teren dar vinzatorul nu mia facut acte decit un proces verbal prin care se angajeaza ca diferenta de bani stabilita mio aduce la incheierea contractuluii...am dat la inceput suma de 5000 lei..asta acum 10 ani...acum vine la mine si imi cere sai dau terenul inapoi....ce pot cae? cum se procedeaza
avand posesia si acea chitanta de mana ( antecontract< in fapt) puteti obtine un act care sa tina loc de act, zic
Admin, administrator