avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 788 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cumparare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cumparare teren

am cumparat un teren dar vinzatorul nu mia facut acte decit un proces verbal prin care se angajeaza ca diferenta de bani stabilita mio aduce la incheierea contractuluii...am dat la inceput suma de 5000 lei..asta acum 10 ani...acum vine la mine si imi cere sai dau terenul inapoi....ce pot cae? cum se procedeaza
avand posesia si acea chitanta de mana ( antecontract< in fapt) puteti obtine un act care sa tina loc de act, zic
Ultima modificare: Sâmbătă, 28 Noiembrie 2015
Admin, administrator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pacaliti cu o chitanta de mana ContSters77797 ContSters77797 As vrea sa stiu ce putere are o chitanta de mana? Acum un an am vandut un teren extravilan (dar f aproape de Craiova) pe chitanta de mana, teren ce nu fusese ... (vezi toată discuția)
Nedumerire costelus3 costelus3 In urma cu 2 luni am semnat un antecontract in vederea cumpararii unui teren , valoarea reala a terenului fiind de 7500 de euro , iar in antecontract fiind ... (vezi toată discuția)
Chitanta de mana gimi44 gimi44 Buna ziua, Rog un raspuns pentru urmatorul caz.In 1990,tatal meu a achizitionat in judetul Prahova ,cu chitanta de mana semnata si de doi martori, o casa cu ... (vezi toată discuția)