avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... 10 % și pt cfr-iști ?
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

10 % și pt cfr-iști ?

Legea 293/2015 privind aprobarea OUG 35/2015 pentru modificarea si completarea OUG 83/2014 privind salarizarea personalului platit din fonduri publice in anul 2015,
se aplică acea majorare de 10 % și pt cei care lucrează la cfr ?
Cel mai recent răspuns: sexu , utilizator 12:10, 5 Decembrie 2015
Salariatii CFR-ului sunt salarizati de la bugetul de stat ?
poi suntem,,,,, Societatea Naţională de Transport Feroviar de Călători “C.F.R. Călători”-S.A., denumită în continuare C.F.R. Călători, cu sediul în municipiul Bucureşti, Bulevardul Dinicu Golescu, nr.38, sectorul 1, înfiinţată prin Hotărârea Guvernului nr. 584/1998, modificată şi completată în mod corespunzător conform reglementărilor prevăzute în H.G. nr.274/22.02.2001 şi H.G. nr.1199/2002 este persoană juridică română, iniţial cu capital integral de stat, având forma juridică de societate comercială pe acţiuni, care îşi desfăşoară activitatea în conformitate cu legislaţia în vigoare şi cu statutul Societăţii Naţionale de Transport Feroviar de Călători.
Era vorba despre finantare si nu despre ce sunteti.

In opinia mea, nu intrati sub incidenta prevederilor legale de majorare a salariilor cu10% începând cu data de 1 decembrie 2015.
de ce ? că și nouă până acuma ni sa aplicat înghețarea salariilor prin suspendarea legii 284/2010 prin oug Da ce suntem noi cei de la C F R ?mă refer la salariați
Majorarea se refera la institutii si autoritati publice.

Alte discuții în legătură

Impozit Lungu Constantin Lungu Constantin As dori sa ma informati daca este corecta impozitarea permiselor de calatorie gratuita a membrilor de familie, deoarece nu s-a semnat contractul colectiv de ... (vezi toată discuția)
Referitor la o sentinta civila ContSters271857 ContSters271857 anul trecut la unitatea unde lucrez sau facut negocieri colective,pe care eu leam contestat in instanta cu ITM la contegios si sa anulat incheierea CCM,si ... (vezi toată discuția)
Expirare cim sexu sexu dacă expiră CIM ,până se semnează un nou CIM cum vor fi plătiți salariații ? (vezi toată discuția)