avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1276 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Demisie presedinte si comitet executiv.Ce este de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Demisie presedinte si comitet executiv.Ce este de facut?

Buna seara.
In cazul cand presedintele isi da demisia iar comitetul executiv este schimbat si el este nevoie de aprobarea unui nou Regulament de organizare si functionare al asociatiei de proprietari?
Ma intereseaza daca se poate care sunt pasii in aceasta situatie.
Daca da imi puteti spune unde gasesc un model standard?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 20:08, 2 Decembrie 2015
Daca cautati intr-un singur act normativ, sigur nu gasiti obligativitatea ROF-ului.

O asociatie de proprietari nu functioneaza numai dupa Legea nr.230/2007 si Normele de aplicare a acesteia.

Legea speciala se completeaza cu legea generala, spune un principiu de drept.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de sponsorizare alinamunteanu alinamunteanu se poate incheia un contract de sponsorizare intre doua asociatii????multumesc (vezi toată discuția)
R.o.i. marcu40 marcu40 Buna ziua. Cum se poate obtine un model de regulament de ordine interioara pentru o asociatie de parinti ? (vezi toată discuția)
Regulament de organizare si functionare Mariechen Mariechen Cine imi poate ajuta cu un regulament de organizare si functionare pt o SRL cu activitatea principala: activitati de realizare a softului la comanda (6201) (vezi toată discuția)