Forum Discuţii juridice Forumul specialiştilor - index al ... Plangere Colegiul Psihologilor
Discuție deschisă în Forumul specialiştilor - index al legilor aplicabile unor cazuri din practica judiciară

Plangere Colegiul Psihologilor

Buna seara,

Am facut o plangere la Colegiul Psihologilor din Romania in legatura cu abaterile unui psiholog care a incalcat flagrant Codul Deontologic al psihologilor cu libera practica din Romania.
Plangerea am trimis-o de doua luni dar inca nu am primit raspuns cu toate ca am contactat Colegiul Psihologilor si prin email.
Care este organismul care controleaza acest Colegiu al Psihologilor?
Sa fac o sesizare catre Ministerul sanatatii? Sau la Parlament?
Multumesc
vad ca nimeni nu se pricepe...