Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cheltuieli deductibile
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cheltuieli deductibile

Buna ziua,
Suntem in situatia de a negocia contractul colectiv de munca.
Nu avem sindicat, dar avem reprezentantii salariatilor.
Suntem angajati la o societate pe actiuni, cu profit ZERO pe anul in curs.
Va rugam sa ne spuneti daca putem sa cerem prin contractul colectiv de munca urmatoarele:
- indexarea salariilor cu IPC pentru perioada de cand nu s-a mai facut nicio indexare;
- tichete de masa;
- decontarea transportului cu mijloace de transport urbane (de suprafata sau metrou);
- decontarea transportului interurban pentru cei care fac naveta;
- tichete de vacanta;
- vauchere cadou pentru sarbatori;
- prima de vacanta;
- al treisprezecelea salariu (sau prima de Craciun);
- prima de Paste.

Multumim

Puteti sa solicitati acordarea acestor drepturi prin contractul colectiv de munca :
- indexarea salariilor:
- tichete de masa;
- decontarea transportului cu mijloace de transport urbane (de suprafata sau metrou);
- decontarea transportului interurban pentru cei care fac naveta;
- tichete de vacanta;
- vauchere cadou pentru sarbatori;
- prima de vacanta;
- al treisprezecelea salariu (sau prima de Craciun);
- prima de Paste.