Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Microintreprindere nou infiintata - declaratii, taxe ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Microintreprindere nou infiintata - declaratii, taxe si impozite

Buna ziua,
Am infiintat o microintreprindere in luna dec.2015, platitoare de impozit pe venit, si as dori sa stiu ce declaratii trebuie sa depun la Administratia Financiara, ce taxe si impozite trebuiesc platite pe anul 2015?

Va multumesc,
Pentru trimestrul IV 2015 depuneti declaratia 100 pentru impozitul pe venitul microintreprinderilor chiar si cu zero, pana pe 25 ianuarie 2016 la ghiseul de la finante pe cd.
Cautati pe internet programul de generare a declaratiei, completati si listati in doua exemplare.
Va multumesc foarte mult pentru raspuns!!
O zi buna!!