Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... suspendare permis de conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

suspendare permis de conducere

o buna cunostinta de-a mea a fost inregistrata de aparatul radar intr-o localitate cu viteza de 101 km/h.a primit amenda pe care nu a contestat-o si i s-a suspendat permisul de conducere pe o perioada de 90 zile.am auzit ca este o posibilitate de reobtinere a permisului inainte de implinerea celor 90 zile.cum se procedeaza?(cerere,examen).
Da, se poate reduce suspendarea in baza unei cereri adresata sefului de la circulatie dar se sustine un examen .Trebuie sa raspunzi la un test cu 15 intrebari .Iti trebuie minim 13 raspunsuri pentru a promova examenul. Testul se sustine in perioada de suspendare
multumesc la toti cei care mi-au raspuns.