avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 491 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Noul cod fiscal
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Noul cod fiscal

Buna dimineata,
Doctor angajat cu norma intreaga la spital de stat,este obligat sa plateasca contributie la pensie daca lucreaza la un cabinet privat?
Daca da,aceste contributii se vor cumula cu pensia ce revine de la activitatea desfasurata in spital?
Multumesc frumos

Alte discuții în legătură

Doua locuri de munca in același timp Oana007 Oana007 Buna ziua. Azi am semnat contractul individual de munca in sistemul privat. De la actualul loc de munca nu mi-am dat demisia sau orice legat de plecarea mea. ... (vezi toată discuția)
Cabinet medical - cote contributii gabiclenciu gabiclenciu Pentru un cabinet medical la care determinarea venitului net se realizeaza in sistem real ( 16 % asupra diferentei dintre venituri si cheltuieli deductibile), ... (vezi toată discuția)
Ref concediu platit pentru redactare teza doctorat jcristina jcristina Sunt de la o scoala privata si una din angajate lucreaza si la o scoala de stat unde a depus o cerere pentru concediu platit pentru redactare teza doctorat ... (vezi toată discuția)