Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Reprezentanti angajati sau sindicat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Reprezentanti angajati sau sindicat

Buna ziua, in cazul in care societatea are reprezentanti ai angajatilor se poate constitui sindicat, respectand conditiile legii?
Da, se poate constitui si un sindicat in conditiile Legii nr.62/2011.