avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 540 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum pot calcula actualizarea unei sume din 1994?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum pot calcula actualizarea unei sume din 1994?

IN data de 30 . 09 . 1994 aveam salariul de 300.000 de lei . Va rog daca este posibil sa imi spuneti ce suma ar reprezenta astazi ? Cum se face actualizarea ??
Cel mai recent răspuns: rona1958 , utilizator 21:35, 16 Ianuarie 2016
Cu un expert. Sunt mai multe variante de actualizare.
Aveti sa imi indicati o varianta?
Macar cu aproximatie vreau sa stiu urgent.

Editat de moderator simonette12- motiv pct.1.2 din Regulament
Ultima modificare: Marți, 29 Decembrie 2015
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
Puteti vedea aici un model de calcul:
[ link extern ]
ok

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tari semnatare carta drepturilor fundamentale ale omului Emilian  Nastase Emilian Nastase Buna seara . As dori sa aflu daca Austria este semnatara a acestei C. F. D. O . Va multumesc (vezi toată discuția)
prezentare la serviciul de probatiune din romania-fapta savarsita pe teritoriul angliei marina_karina1957 marina_karina1957 Eu trebuie sa vin luna viitoare in tara la Serviciul de probatiune.Pot fi restrictionat sa ma intorc in Anglia? Editat de moderator simonette12- motiv pct.1.2 ... (vezi toată discuția)
Apartament detinut in cote de 70 %- 30 %- divort TICLECODRUTA TICLECODRUTA Vreau sa divortez, apartamentul este 70 % in contract pe numele meu, restul pe numele lui,adica 30 % iar cota de 30 % el vrea sa o doneze copiilor . Am ... (vezi toată discuția)