Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum pot calcula actualizarea unei sume din 1994?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum pot calcula actualizarea unei sume din 1994?

IN data de 30 . 09 . 1994 aveam salariul de 300.000 de lei . Va rog daca este posibil sa imi spuneti ce suma ar reprezenta astazi ? Cum se face actualizarea ??
Cu un expert. Sunt mai multe variante de actualizare.
Aveti sa imi indicati o varianta?
Macar cu aproximatie vreau sa stiu urgent.

Editat de moderator simonette12- motiv pct.1.2 din Regulament
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
Puteti vedea aici un model de calcul:
[ link extern ]
ok