avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 723 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... documente
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

documente

Am instrainat un S.R.L unei persoane cu domiciliul intr-o alta localitate.In P.V.am predat contabilitatea si stampila 2.Facturile,chitantele si stampila 1 au ramas la mine ele nu mai puteau fi utilizate ,s-a schimbat sediu social ,localitatea.
Trebuia specificat in P.V. acest lucru sau trebuiau predate noului administrator?
Ce mai pot face in acest caz?
Cel mai recent răspuns: Dan Cozma , Consilier juridic 15:01, 3 August 2009
Nu trebuie sa le predati sau specificati acest lucru in procesul verbal deoarece noul administrati=or isi va procvura singur instrumentele de identificare a societatii
ONU EMIL a scris:

Am instrainat un S.R.L unei persoane cu domiciliul intr-o alta localitate.In P.V.am predat contabilitatea si stampila 2.Facturile,chitantele si stampila 1 au ramas la mine ele nu mai puteau fi utilizate ,s-a schimbat sediu social ,localitatea.
Trebuia specificat in P.V. acest lucru sau trebuiau predate noului administrator?
Ce mai pot face in acest caz?

Orice predare de acte , documente , stampile , etc se face pe baza de proces -verbal de predare -primire . Nu l-ati facut , asta este!Cereti-l completat si semnat persoanei careia i le-ati dat si eventual sa vi-l trimita prin posta! :D
Documentele chitante facturier,stampila 1si3 se afla la mine,cum le pot da celui caruia i-am cesionat firma in iun. 2008.L-am sunat si spune ca nu le vrea.Prin cesionare societatea a schimbat localitatea si sediul social.
Le puteti trimite prin Posta cu confirmare de primire sau printr-un serviciu de curierat .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Semnare contracte fara drept de semnatura ContSters57711 ContSters57711 Am lucrat timp de un an la o societate, in care pe parcursul acestui an am semnat zeci de contracte de prestari servicii, facturi, chitante, avand postura de ... (vezi toată discuția)
Cesiune parti sociale-p.v. predare primire doc. societate Carmen Stoean Carmen Stoean In urma cesiunii de parti sociale (la notariat) o societate si-a schimbat asociatul unic si sediul. A fost stipulat in actul aditional abligatia noului asociat ... (vezi toată discuția)
Cesiune cu probleme badrealy badrealy Buna ziua ! Am cesionat de curand un Srl al carui unic asociat am fost eu, prin contract de cesiune in care cendentul \"spune \" ca a primit azi data ... (vezi toată discuția)