Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... documente
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

documente

Am instrainat un S.R.L unei persoane cu domiciliul intr-o alta localitate.In P.V.am predat contabilitatea si stampila 2.Facturile,chitantele si stampila 1 au ramas la mine ele nu mai puteau fi utilizate ,s-a schimbat sediu social ,localitatea.
Trebuia specificat in P.V. acest lucru sau trebuiau predate noului administrator?
Ce mai pot face in acest caz?
Nu trebuie sa le predati sau specificati acest lucru in procesul verbal deoarece noul administrati=or isi va procvura singur instrumentele de identificare a societatii
ONU EMIL a scris:

Am instrainat un S.R.L unei persoane cu domiciliul intr-o alta localitate.In P.V.am predat contabilitatea si stampila 2.Facturile,chitantele si stampila 1 au ramas la mine ele nu mai puteau fi utilizate ,s-a schimbat sediu social ,localitatea.
Trebuia specificat in P.V. acest lucru sau trebuiau predate noului administrator?
Ce mai pot face in acest caz?

Orice predare de acte , documente , stampile , etc se face pe baza de proces -verbal de predare -primire . Nu l-ati facut , asta este!Cereti-l completat si semnat persoanei careia i le-ati dat si eventual sa vi-l trimita prin posta! :D
Documentele chitante facturier,stampila 1si3 se afla la mine,cum le pot da celui caruia i-am cesionat firma in iun. 2008.L-am sunat si spune ca nu le vrea.Prin cesionare societatea a schimbat localitatea si sediul social.
Le puteti trimite prin Posta cu confirmare de primire sau printr-un serviciu de curierat .