Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cheltuieli judecata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

cheltuieli judecata

am avut un proces pe granituire EU AVAND CALITATEA DE PARAT
1)-PRIMA INSTANTA a hotarat ca paratul sa-i acorde cheltuieli de judecata in valoare de 462 lei reclamantei, cu apel
2)-Apelul intentat de mine(parata): -se respinge ca nefondat si obliga la cheltuieli de judecata catre reclamanta in valoare de 1200 lei onorariu avocat . definitiva
Intrebare: Trebuie sa platesc 462+1200 lei?, sau doar 1200 lei
Actiunea reclamantei a fost admisa, iar dvs. obligata la fond la plata cheltuielilor de judecata in cuantum de 462 lei , la care se adauga cuantumul cheltuielilor de judecata din apel, pentru ca ati declarat apel si ati pierdut. deci in total 462 plus 1200 lei= 1662 lei.