Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit pe spatiul nerezidential
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit pe spatiul nerezidential

Cu cei care ne-au vandut imobilul si nu si-au luat firma cu ei ce facem? Sau cu cei care si-au trecut-o in inactivitate lasandu-ne-o tot noua in casa? Sau cu doamna avocat care inca isi are sediul cabinetului si inca 2 firme in locuinta mea desi am rugat-o cat se poate de civilizat si in repetate randuri timp de un an si 10 luni sa rezolve ? Sau cu aceeasi dna avocat care si-a declarat una dintre firme pe numarul 23C desi la Primarie exista numai numerele postale 23 si mai nou (de 8 luni) si 23 A care imi apartin de la cumpararea imobilelor? Ne taram prin tribunale?
Depuneti o declaratie la financiar in care spuneti ca in fapt acolo nu isi desfasoara activitatea nicio firma si spatiul este rezidential, este cel mai simplu. Sa va luati la lupta cu dna avocat, nu este cazul (ce-a veti cu dna?) :)