Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dezbatere pe cale judecatoreasca
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dezbatere pe cale judecatoreasca

Daca masa succesorala e alcatuita din casa, pamant si bani la banca se poate face dezbatere succesorala doar pentru a imparti banii.
Da ,se poate , urmand ca ulterior sa completati masa succesorala si veti obtine un supliment la certificatul de mostenitor
Multumesc pentru raspuns. Ce acte trebuie pentru o astfel de dezbatere?