Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cumul de functii la angajatori diferiti
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cumul de functii la angajatori diferiti

Buna ziua!
Am un salariat nou caruia i-am incheiat un contract de munca pe perioada determinata de 6 luni, cu timp normal de 8 ore/zi. Astazi m-a anuntat ca ar dori sa mai incheie un contract de munca la un alt angajator cu timp partial de 1 ora/zi. As dori sa stiu care este durata maxima legala? Se stabileste pentru persoana ? Sau legea se aplica pentru fiecare contract in parte? Multumesc anticipat!
Multumesc frumos.