avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit pe casa, dubla cetatenie
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit pe casa, dubla cetatenie

Buna ziua,vreau sa cumpar o casa in Romania,in Italia am un apartament deci la ei ar trebui sa platesc pentru casa din Romania ca pentru a doua casa,in Romania ce ar trebui sa platesc?Multumesc

Alte discuții în legătură

Bună ziua locuiesc în italia și am 2 copii minori. după mulți ... mariociobotaru mariociobotaru Bună ziua locuiesc în Italia și am 2 copii minori. După mulți ani de muncă am reușit împreună cu soția să ne cumpărăm un apartament proprietate ... (vezi toată discuția)
Cumparare casa Camelia1106 Camelia1106 Buna seara. Locuiesc in Italia de 8 ani de zile. Tocmai mi-Am vandut apartamentul de aici si cu o parte din bani doresc sa cumpar o casa in Romania in valoare ... (vezi toată discuția)
Vreau divort---locuiesc in italia pisicul negru pisicul negru Locuiesc in Italia de 5 ani si doresc sa divortez de sotul din Romania. Nu vreau sa lipsesc de aici de la munca , dar vreau sa divortez cat mai repede ... (vezi toată discuția)