avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Deducere combustibil 100%
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Deducere combustibil 100%

Buna ziua! In cazul unui pfa care are contract de comodat incheiat cu o persoana fizica pe o masina transport marfa peste 3.5 t pentru a fi folosita la aprovizionare, pentru a deduce combustibilul 100 % trebuie completate foi de parcurs? Va multumesc!
Ultima modificare: Duminică, 10 Ianuarie 2016
ContSters232561, utilizator

Alte discuții în legătură

Decontare benzina breman breman Sunt PFA si imi desfasor activitatea pe teren - activitate pentru care folosesc masina personala.Cum imi pot deconta benzina? (vezi toată discuția)
Cheltuieli deductibile pfa smioana smioana Buna ziua, In legatura cu cheltuielile deductibile pt un PFA am urmatoarele intrebari: 1. Cheltuieli cu combustibilul - activitatea PFA-ului este ... (vezi toată discuția)
Contract de comodat pentru masina niko79 niko79 Buna ziua! Tin contabilitatea unui SRL si ma intereseaza daca se poate incheia un contract de comodat pentru masina intre administrator (asociat unic), in ... (vezi toată discuția)