Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Tva vanzare locuinte
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Tva vanzare locuinte

Vreau sa vand un duplex adica doua locuinte care sunt construite pe firma si as dori sa stiu care sunt conditiile pentru a putea fi vandute cu tva de 5%
nu se aplica taxarea inversa, din 2016, pt vanzarea cladirilor ?