Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit pe locuinta +sedii PFA.
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit pe locuinta +sedii PFA.

Buna ziua,

In situatia in care in locuinta pe care o detin am si doua sedii de PFA pentru copiii mei (CMI + traducator autorizat), dintre care una (CMI) nu are activitate aici, ce declaratii trebuie sa depun si ce impozite trebuie sa platesc in noile conditii de impozitare a locuintei?
Pot face contracte de comodat cu fiecare dintre ei pe o anumita suprafata, pentru a nu mi se impozita toata locuinta ca sediu de firma?
Multumesc anticipat pentru raspuns!
Redirectionati aceste intrebari si catre MFP.
Pagina lor este aici (lasati-le comment). Ei sunt cei in masura sa raspunda si sa clarifice TOT.
[ link extern ]

Acesta este una dintre situatii pe care MFP a ignorat-o total.