avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 238 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit nou pe apartament
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit nou pe apartament

Am un apartament cu 3 camere
In urma cu 3 ani am infiintat un SRL cu sediul in acest apartament
Obiectul de activitate: web design
Sigur ca activitatea o desfasor lucrand la calculator in apartamentul meu
In conformitate cu noul cod fiscal trebuie sa-mi fie majorat impozitul cu o cota parte corespunzatoare camerei in care am calculatorul
Eu am insa scutire de impozit pentru ca am fost deportat in Baragan impreuna cu familia in anii 1950....
In cazul meu impozitul creste?
Cel mai recent răspuns: interval , utilizator 14:00, 15 Ianuarie 2016
Redirectionati aceste intrebari si catre MFP.
Pagina lor este aici (lasati-le comment). Ei sunt cei in masura sa raspunda si sa clarifice TOT.
[ link extern ]
Abia le dau niste idei

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sediu firmei la domiciliu niconica niconica Buna ziua, Va rog sa ma lamuriti asupra urmatoarei situatii: detin un srl(initial srl-debutant, ulterior, dupa 3 ani devenit srl) cu activitate de comert ... (vezi toată discuția)
Impozitarea apartamentelor locuinta si sediu firma Luminita Floria Luminita Floria Buna ziua, Conform Codului fiscal aplicabil din 01.01.2016, pentru apartamentul in care este sodiul social al unei firme, impozitul este mult majorat. In ... (vezi toată discuția)
Calculare impozit 2016 oana86nic@yahoo.com oana86nic@yahoo.com Buna ziua, Detin un apartament un Rm Valcea unde am sediu social pentru un ONG si un SRL - magazin online jucarii fara depozit. Nu imi deduc cheltuielile ... (vezi toată discuția)