Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Modificare SRL-D
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Modificare SRL-D

Buna ziua,

Care este procedura de modificare din SRL-D in SRL la perioada implinirii celor 3 ani fiscali? Stiu ca trebuie facuta din nou rezervare de denumire la Registrul Comertului si actualizarea actului constitutiv? De ce documente este nevoie exact si cam cat timp dureaza aceasta procedura?

Multumesc, anticipat
durata 3-5 zile,
decizie as unic,
act constitutiv actualizat
declaratie model 3 de la ORC
cui-ul + certificatele vechi in original
rezervarea se face la ORC
taxe aprox 400 de lei in functie de cate certificate se elibereaza.

Va multumesc!