Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Formula cerere de stramutare a unui dosar dupa ce in ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Formula cerere de stramutare a unui dosar dupa ce in cauza a fost respinsa o cerere de recuzare formulata de catre judecator

Buna dimineata
Speta este urmatoarea: Intr-un litigiu de munca aflat in apel , judecatorul caruia i-a fost repartizata cauza spre solutionare a formulat o cerere de recuzare a sa in judecarea acesteia. Cererea de recuzare a fost respinsa . Parata (in speta angajatorul) poate formula o cerere de stramutare a cauzei la alta instanta? Exista vreo interdicitie, in acest sens?
Am inteles. Avand in vedere ca dosarul se afla pe rolul Curtii de apel (fiind in apel) o sa adresez cererea de stramutare la Inalta Curte de Casatie si justitie. Va multumesc mult ptr. toate informtiile acordate.