Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Schimbarea sediului social dintr-un judet in altul
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Schimbarea sediului social dintr-un judet in altul

Salut , as dori sa schimb sediul social al unei firme cu profil agricol dintr-un judet in altul , care ar fi pasii ?
Multumesc anticipat !

Acte necesare schimbarii sediului:
- Hotarare AGA/Decizie asociat unic prin care stabiliti schimbarea sediului social de la adresa din... la noua adresa
-Dovada noului sediu (contract de comodat/inchiriere si dovada proprietatii celui care inchiriaza)
-Act constitutiv actualizat cu noul sediu social
-Daca rezervarea numelui societatii nu a fost facuta la nivel national trebuie sa obtineti denumirea societatii si in noul judet
-Declaratie model 3- formular tip pe propria raspundere cu privire la activitatile desfasurate la noul sediu

Toate actele necesare, formularele aferente si detaliile acestei mentiuni le puteti consulta pe site-ul Oficiului National al Registrului Comertului onrc.ro