Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... taxa de succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

taxa de succesiune

Tatal nostru a decedat acum 5 ani .Unde putem sa facem taxa de succesiune ,cat costa (estimativ ) ? Nu exista bunuri mobile sau imobile ramase dupa moartea sa , taxa de succesiune fiindu-ne necesara pentru a continua demersurile privind despagubirile cf. legii 10/2001 dansului fiindu-i demolata casa si expropriat terenul cf decretului 28/1979 .multumesc !
Cel mai bine este sa va adresati unui notar care va calcula si costurile in acest caz.