avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 709 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... taxa de succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

taxa de succesiune

Tatal nostru a decedat acum 5 ani .Unde putem sa facem taxa de succesiune ,cat costa (estimativ ) ? Nu exista bunuri mobile sau imobile ramase dupa moartea sa , taxa de succesiune fiindu-ne necesara pentru a continua demersurile privind despagubirile cf. legii 10/2001 dansului fiindu-i demolata casa si expropriat terenul cf decretului 28/1979 .multumesc !
Cel mai recent răspuns: MARIO-FLORA NECTARIA , Avocat 17:44, 28 Ianuarie 2016
Cel mai bine este sa va adresati unui notar care va calcula si costurile in acest caz.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acordare despagubiri conform legii 10/2001 dorogr dorogr Buna seara. Am inteles ca daca am o hotarare judecatoreasca drfinitiva si irevicabila in favoarea mea (referitor la legra 10/2001), ar exista posibilitatea ca ... (vezi toată discuția)
Succesiune dupa decizie intocmita conform legii 10/2001 lazaradu lazaradu Buna ziua, Solicit ajutorul Dvs. in privinta posibilitatii succesiunii unei Decizii privind dispozitiile Art. 23 referitor la aplicarea Legii nr. 10/2001 ... (vezi toată discuția)
Act semnat de o persoana decedata noiklosa noiklosa Am gasit un act ciudat, as spune. Este vorba despre un act de mana, proces verbal de predare-primire semnat intre un evaluator al statului si o persoana ... (vezi toată discuția)