Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Obligativitate depunere d 205
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Obligativitate depunere d 205

Buna ziua.Va rog sa ma lamuriti in legatura cu declaratia 205,daca se depune si anul acesta ,pentru impozitele retinute beneficiarilor de venituri din salarii,asimilate salariilor etc,pentru anul 2015,atata timp cat acestea au fost raportate prin decl.unica 112. Anul trecut s-a tot spus ca ar fi ultimul an in care impozitul se raporteaza separat si ca aceste informatii vor fi raportate doar in declaratia unica.Depunem formularul 205 si anul acesta pana la 29 februarie 2016?Va multumesc!
Da, se depune.
VA MULTUMESC!