Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale colaborare intre srl si cmi?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

colaborare intre srl si cmi?

Doresc sa inviintez un SRL in care cei 2 asociati sunt medici denstisti. administratorul este medic denitist si asociat in acelasi timp. sediul social va fi in apartamentul proprietate personala al unui asociat, INTREBARi:
1) Se poate infiinta acest SRL in conditiile in care nu avem un punct de lucru... (cabinet stomatologic) deoarece noi vrem sa prestam servicii stomatologice in cadrul altor cabinete/clinici dentare cu care vom colabora CMI sau SRL detinute de alti medici?
2) aceasta societate poate colabora cu un CMI?
3) ce coduri caen trebuie pentru a colabora ? e suficient doar cel 8623 pentru medicina stomatologica?
nu stiu cat de clar am fost... astept cu nerabdare niste raspunsuri va multumesc anticipat!
Pentru înființarea unei firme trebuie să aveți obligatoriu un sediu social (la care să aveți sau nu activitate) nu și un punct de lucru. Puteți să vă autorizați prestarea de activități la terți/beneficiari.
Codul CAEN 8623 este corespunzător activităților de practică stomatologică de natură generală sau specializată, activități ortodontice și activități de chirurgie stomatologică.
Puteți colabora cu cabinete medicale.
Aveți însă în vedere prevederile legii ce reglementează activitatea de stomatolog.