Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... calcul vechime in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

calcul vechime in munca

Buna ziua
Am 53 ani si sunt angajata cu contract de mandat in functia de presedinte la o asociatie de proprietari. Am lucrat la o societate timp de 25 ani cu CIM
Platesc la ANAF toate contributiile (mai putin somaj) pt salariu de 1050lei
Va rog sa -m spuneti daca se considera vechime in munca
Va multumesc
Activitatea desfasurata in baza unui contract de mandat nu constituie vechime in munca.

Art.16 alin.4 C.mun. : Munca prestata in temeiul unui contract individual de munca constituie vechime in munca.