Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor Bon fiscal coafor
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

Bon fiscal coafor

E obligatoriu gramajul produselor folosite pentru activitatea de coafor, pe bon fiscal?

In afara listei de preturi, unde este trecut pretul final, este obligatoriu ca pe bonul fiscal sa fie mentionat gramajul fiecarui produs folosit?
De exemplu: Coafat -sampon 20 gr.-2 lei
-balsam-10 gr.1- leu
-fixativ -2 gr-0.50 lei
Eu la toate restaurantele/pizzeriile etc, nu am vazut gramajul pe bonul fiscal ci doar pe meniul de produse.
Daca am un retetar in care trec gramajele folosite pentru fiecare operatiune nu e suficient?

Chiar si bauturile apar pe bon fiscal in felul urmator: limonada cu ghimbir - 7 lei, fara sa fie mentionat litrajul.

Daca ma poate lamuri cineva in privinta asta. Multumesc !
Cititi acest articol:
Bonul fiscal: Ce informatii trebuie sa contina si ce obligatii au anul acesta comerciantii care il emit?
www.avocatnet.ro/content/art...