avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 668 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor Bon fiscal coafor
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

Bon fiscal coafor

E obligatoriu gramajul produselor folosite pentru activitatea de coafor, pe bon fiscal?

In afara listei de preturi, unde este trecut pretul final, este obligatoriu ca pe bonul fiscal sa fie mentionat gramajul fiecarui produs folosit?
De exemplu: Coafat -sampon 20 gr.-2 lei
-balsam-10 gr.1- leu
-fixativ -2 gr-0.50 lei
Eu la toate restaurantele/pizzeriile etc, nu am vazut gramajul pe bonul fiscal ci doar pe meniul de produse.
Daca am un retetar in care trec gramajele folosite pentru fiecare operatiune nu e suficient?

Chiar si bauturile apar pe bon fiscal in felul urmator: limonada cu ghimbir - 7 lei, fara sa fie mentionat litrajul.

Daca ma poate lamuri cineva in privinta asta. Multumesc !
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:32, 7 Februarie 2016
Cititi acest articol:
Bonul fiscal: Ce informatii trebuie sa contina si ce obligatii au anul acesta comerciantii care il emit?
www.avocatnet.ro/content/art...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

E obligatoriu gramajul la produse patiserie/pizzerie pe bon fiscal? Ihesselink Ihesselink Buna ziua. in afara listei de preturi, unde este afisat gramajul si pretul, este obligatoriu ca pe bonul fiscal sa fie mentionat gramajul produsului? De ... (vezi toată discuția)
Emitere bon fiscal pentru evenimente riel01 riel01 Daca am un eveniment (nunta) cu 100 de meniuri cand emit bonul fiscal pot scrie \"masa eveniment 1buc x valoarea totala a meniurilor\", sau corect ar fi \" ... (vezi toată discuția)
Returnare produse cosmetice puff_real puff_real Buna ziua! am mai auzit de la cunoscuti ca ar exista ceva legi cum ca se pot returna produsele la magazinele de unde au fost cumparate daca ele sunt intacte ... (vezi toată discuția)