Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Suspendare activitate PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Suspendare activitate PFA

Am un PFA deschis in decembrie 2015, cu sediu cu activitate la mine acasa. Acum am realizat ca nu pot merge mai departe cu PFA-ul si vreau sa suspend activitatea. Voi depune cerere de inregistrare in registrul comertului pentru suspendare activitate, alaturi de declaratia pe propria raspundere. Intrebarea mea este: este suficienta aceasta inregistrare la registrul comertului pentru ca sediul sa fie declarat fara activitate, sau trebuie sa fac o cerere separata si sa platesc taxa de 400 lei?
Multumesc
Documentele necesare pentru înregistrarea în registrul comerţului a modificărilor sau a radierii persoanelor fizice autorizate, întreprinderilor individuale şi întreprinderilor familiale:
[ link extern ]