Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratia 070
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratia 070

Buna ziua,
Am infiintat un PFA nou cu sediul profesional in Bucuresti iar domiciliul il am in Ialomita.Am fost la ANAF in Ialomita pentru obtinere CIF si mi-au spus ca trebuie sa am si declaratia 070 cu parafa de la ANAF-ul unde am sediul profesional. Din cate am inteles 070 se completeaza daca apar modificari in legatura cu plata T.V.A sau daca angajezi.
- 070 se completeaza la infiintare sau la modificarea vectorului fiscal (contine tva dar si altele)
- aceasta declaratie se completeaza si daca sediul activitatii este diferit de sediul unde persoana fizica are domiciliul fiscal
georgeenciu, utilizator