Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... 'Libertatea de expresie'
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

'Libertatea de expresie'

Băsescu intervine (se baga si el) în scandalul de la Antena 3

Basescu: "E îngrădită libertatea de expresie când ai 2-3 studiouri? Chiar aseară, emisiunea s-a transmis din locaţia de la excelsior... deci s-a transmis din afara sediului Intact"

inteleg de aici (de la basescu insusi) ca daca exista numai si numai 'sediul Intact' de unde se transmitea (nu erau si alte locatii), prin evacuare din sediul intact se ingradea libertatea de expresie (evacuarea NU era posibila) :rolleyes::slap:
dar asa este (evacuare posibila din sediul intact), pe motivul ca mai au si alte studiouri:))

[ link extern ]
lee_vue, utilizator
Parerea mea este ca nu are nici o legatura evacuarea unei televiziuni cu libertatea de expresie , nu se ia licenta de a transmite ci doar se ia un imobil pentru a acoperi un furt

Televiziunea poate oricand sa tranmita din alta locatie .

Oricum Antenele trebuie inchise pentru ca dezimformeaza foarte mult si sunt partinitoare, cna-ul ar trebui sa se sesizeze
achif a scris:

Parerea mea este ca nu are nici o legatura evacuarea unei televiziuni cu libertatea de expresie , nu se ia licenta de a transmite ci doar se ia un imobil pentru a acoperi un furt

Televiziunea poate oricand sa tranmita din alta locatie .

asta e cam acelasi lucru cu... daca nu se poate (e interzis a) ingradi unuia libertatea de a vedea (sa vada), ii scoatem totusi un ochi (ca asa e legal, pentru a acoperi un furt) pe motiv ca are 2 (ochi) (poate sa vada oricand cu alalalt (ochi)).

Adica sa nu ii scoatem ochii (desi a facut o crima) pe motiv ca nu mai vede , pai in momentul in care savarsesti o crima pierzi dreptul de a vedea (daca e lege) dar poti sa vorbesti cat vrei

Cu ce e mai presus Antena decat orice om care a pierdut un imobil in instanta
achif a scris:

Adica sa nu ii scoatem ochii (desi a facut o crima) pe motiv ca nu mai vede , pai in momentul in care savarsesti o crima pierzi dreptul de a vedea (daca e lege) dar poti sa vorbesti cat vrei

nu ii scoatem, nici macar unul, ca e interzis a se ingradi libertatea... sa vezi.
lee_vue a scris:

achif a scris:

Adica sa nu ii scoatem ochii (desi a facut o crima) pe motiv ca nu mai vede , pai in momentul in care savarsesti o crima pierzi dreptul de a vedea (daca e lege) dar poti sa vorbesti cat vrei

nu ii scoatem, nici macar unul, ca e interzis a se ingradi libertatea... sa vezi.

da nu e interzis sa iei un imobil pierdut in instanta ca sa vezi...