Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... GRUPA II A DE MUNCA
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

GRUPA II A DE MUNCA

Buna ziua,
Mama mea are 60 de ani si 8 luni are o vechime de 13 ani dintre care 9 ani lucrati in grupa a doua de munca. Se poate pensiona?
Multumesc
Iunie 1955 Iulie 2015 60/1 30/1 15/0

Daca este nascuta in iunie 1955 si anii de grupa sunt in procent de 100%, atunci isi poate depune dosarul pentru pensie de limita de varsta.
Indeplineste conditiile din luna iulie 2015.