avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Caut colaborare cu cabinet de avocat in Bucuresti
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Caut colaborare cu cabinet de avocat in Bucuresti

Dragi colegi, am dat de necaz :(
Din decembrie 2008 sunt avocat stagiar in Bucuresti.
In prezent am contract de colaborare cu S.C.A. "X" dar nu prea sunt clienti, asociatii nu se mai inteleg, eu scriu actiuni, merg la termene, platesc inclusiv taxele de timbru pt clienti, dar de 4 luni "au uitat" sa ma plateasca :((
Cum stiti toti, la Barou (CAA) se cotizeaza chiar daca nu avem incasari.

Desi sunt avocat stagiar, am 7 ani de experienta ca si jurist la Cabinet de avocat. Am lucrat cu prof.Antonie Iorgovan, apoi cu av.George Iorgovan (acum e consilierul lui Oprescu)

Daca e cineva in cautare de avocat stagiar, va rog sa imi spuneti cum sa trimit CV-ul.
Multumesc.


Ultima modificare: Marți, 4 August 2009
Lacramioara Macovei,
Cel mai recent răspuns: csg_65 , utilizator 18:53, 21 Martie 2011
Putem colabora daca doresti pe legea 10/2001.:D
am pentru tine o oferta, insa pentru oradea
daca te intereseaza, trimite-mi CV pe adresa silvia@bochis.com
daca nu este de actualitate, poti sa faci aceasta oferta colegelor tale.
Absolventa de drept, cu experienta, doresc angajare la un cabinet individual de avocatura. Daca e cineva in cautare de avocat asistent, va rog sa imi spuneti cum sa trimit CV-ul.
Multumesc.

pe adresa de e-mail silvia@bochis.com, asta cu conditia sa fii avocat.
in caz negativ, nu putem colabora (se interzice prin legea avocaturii)
Ultima modificare: Luni, 21 Martie 2011
csg_65, utilizator
Revin si arat ca sunt din Bucuresti. Va multumesc!

Alte discuții în legătură

Contributii barou Mihaela Enache Mihaela Enache Imi poate spune cineva care e cuantumul contributiilor la UNBR si la Baroul Bucuresti / pe luna pt un avocat stagiar? Doamna de la cancelarie m-a expediat si ... (vezi toată discuția)
Se cauta stagiar Admin Admin Cabinet de avocatura cauta avocati stagiari. Cerinte: - calitate de avocat stagiar in baroul Bucuresti. - seriozitate - nu este necesara ... (vezi toată discuția)
Caut avocat pentru a putea incepe stagiatura burito burito Am fost admisa in profesia de avocat in Septembrie 2009 in cadrul Baroului Bucuresti si de atunci incerc fara succes sa gasesc un avocat dispus sa ma ia ca ... (vezi toată discuția)